Email: toposvita@gmail.com
Skype: toposvita
Графік роботи: Пн-Пт з 9:00 до 18:00
подати заявку

Вартість проживання

       Якщо ви вже остаточно визначилися з тим, що хочете отримувати вищу освіту в Польщі, в такому разі варто знати наперед про всі витрати, які будуть пов’язані з вашим перебуванням під час навчання. Оскільки це одне із основних питань, яке хвилює як батьків, так і майбутніх студентів, ми підготували вам статтю, в якій коротко та змістовно розповімо про основні витрати.


Житло

   

 Питання житла стає першочерговим після того, як ВНЗ зараховує вас на навчання. Тут діяти   потрібно швидко (радимо вам з власного   досвіду). Якщо університет має власні   гуртожитки - а таких досить багато, то це   суттєво полегшує питання. Як правило,   іноземцям надають місця без проблем. Єдиний нюанс: щоб місце вам 100%   було заброньовано, варто записатися та   заповнити відповідні форми завчасно. В іншому   випадку, якщо ви про це забудете чи відкладете справу на пізніше, то місць може і не лишитися.

    Вартість проживання в гуртожитку дещо відрізняється по вузах та містах, а також від кількості людей в кімнаті. Як правило, майже в кожному гуртожитку є одно-, дво- трьох- та чотирьохмісні кімнати. Найдешевшим буде варіант в чотирьохмісній кімнаті – приблизно 300-350 злотих. Місце в двомісній кімнаті (найпопулярніший варіант) коштуватиме 450-550 злотих в місяць.
  Якщо університет не надає студентам гуртожиток, або ж у вас немає бажання там жити, в такому випадку можна орендувати квартиру/кімнату. Але будьте готові, що платити доведеться дорожче. Ціни на квартири відрізняються в залежності від міста та місця розташування. Найбільше за житло доведеться платити у Варшаві, Кракові, Вроцлаві. Тут оренда однокімнатної квартири стартує від 1500 злотих в місяць (додатково оплачуються комунальні послуги). В інших містах ціни дещо нижчі – від 1000 злотих. Непоганим варіантом є оренда дво-, трьохкімнатної квартири разом з друзями/знайомими. Тоді оплата не сильно відрізнятиметься від оплати за гуртожиток (хоча все-одно буде вищою). За окрему кімнату щомісяця потрібно буде віддавати 700-1100 злотих; місце в кімнаті обійдеться дешевше - 500-800 злотих.

Харчування

Вартість харчування в Польщі

   Багатьом відомо, що ціни на продукти харчування в Польщі одні з найнижчих в Європі та практично не відрізняються від наших, а під час акцій та розпродажів – навіть значно нижчі, причому якістю аж ніяк не поступаються. Тому загальні витрати на харчування відносно невеликі. В середньому на їжу потрібно 300-500 злотих в місяць. Продуктовий кошик із найнеобхіднішими продуктами обійдеться приблизно в 50-70 злотих. Найкраще купувати продукти у великих мережах супермаркетів, таких як “Biedronka”, “Tesco”, “Lidl”, “Auchan”, “Żabka”. Крім харчування, варто врахувати й додаткові витрати, які ви будете робити час від часу. Наприклад, одяг, косметика та розваги. Витрати на ці пункти можуть відрізнятися в залежності від потреб кожного особисто.   

   Ті, хто не любить готувати чи не має на це часу, можуть харчуватися в різноманітних закладах харчування, де ціни абсолютно прийнятні. При кожному вузі працюють студентські їдальні та кафе, де комплексний обід коштує від 12 злотих. Проте, такі ціни є не лише в їдальнях, а й в багатьох закладах у всіх містах та містечках Польщі. Тому знаючи певні місця, можна не лише зекономити час на приготування їжі, а й власні кошти, не купуючи продукти.
     Для кращої наочності наводимо вам вартість основних продуктів в Польщі (майте на увазі, що ціни на сезонні продукти дещо змінюються в залежності від пори року):

 

Овочі (ціна за кілограм)

картопля - 2 злотих

болгарський перець - 14 злотих

морква - 1,60 злотих

цибуля - 2,70 злотих

помідори - 7 злотих

баклажан - 5 злотих

огірки - 6 злотих

зелена цибуля - 2 злотих

капуста - 1,50 злотих

мікс із заморожених овочів: 10 злотих

кабачок - 6 злотих

гриби (печериці) - 8 злотих

 

Фрукти (ціна за кілограм)

яблука - 2,50 злотих

апельсин - 3,40 злотих

банани - 5 злотих

лимон - 6 злотих

 

Молочна продукція

молоко - 2 злотих за літр

твердий сир - від 15 злотих за кілограм

сметана - від 7 злотих за кілограм

масло - 5 злотих за пачку

сир - 10 злотих за кілограм

йогурт - від 5 злотих за кілограм

 

Інше

м'ясо - від 9 злотих за кілограм

макарони - від 2,50 злотих за кілограм

курятина - від 7 злотих за кілограм

гречка - 6 злотих за кілограм

риба - від 20 злотих за кілограм

вівсяні пластівці - від 7 злотих за кілограм

хліб - 2 злотих

рис - 2,80 злотих за кілограм

яйця - 0,50 злотих за штуку

сіль - від 1 злотих за кілограм

борошно - 2 злотих за кілограм

олія - від 6 злотих за літр

цукор - 3 злотих за кілограм

кава - від 15 злотих за банку

чай - від 5 злотих за пачку

соки - від 3 злотих за літр

 

Засоби гігієни

мило - від 2 злотих (рідке - від 10 злотих за 500 міліграм);

засоби для гоління - від 15 злотих

шампунь - від 6 злотих

засіб для миття посуду - від 4 злотих за літр

зубна паста - від 6 злотих

порошки - від 9 злотих за літр

 

Транспорт

Транспорт в Польщі 
   

   Польща має дуже хороше транспортне   сполучення як по цілій країні, так і по містах.   Якщо хочете поїхати в інше місто, то часто  перевізники великих компаній (як наприклад,   Polski Bus) влаштовують розпродажі, коли можна   купити квиток за 2-5 злотих. Більше того, ви   будете їхати комфортабельним автобусом   практично без зупинок.

  Що ж стосується проїзду в громадському   транспорті, то обов’язково потрібно купити   квиток, який буває разовий, добовий, місячний,   груповий, вікендовий, квиток на визначений   час. Вартість проїзду залежить від міста. Наприклад, в Кракові найдешевший білет на автобус чи трамвай, який дає вам право їхати не довше 20 хвилин, коштує 2,80 злотих. За 3,80 злотих можна купити 40-хвилинний квиток, за 5 злотих – на 60 хв. Такі квитки дозволяється використовувати кілька разів, але лише протягом вказаного часу (початок його дії зазначається при компостуванні). Можна купити разовий білет за 3,80 злотих, дворазовий за 7,20 злотих. У Варшаві за 20-хвилинний квиток вам потрібно заплатити 3,40 злотих, за 75 хв. – 4,40 злотих, за 90 хв. – 7 злотих. Зекономити на транспорті можливо, придбавши місячний абонемент, який коштує від 100 злотих. Проте, студентам за це не варто хвилюватися, адже студентський квиток дає знижку на проїзд 50% усіма видами громадського транспорту (крім таксі), що досить вигідно. Тому в середньому на транспорт в місяць студент витрачає приблизно 50 злотих.

    За таксі доведеться платити більше, ціни залежать від міста. Середня вартість за кілометр – від 1,40  до 2,80 злотих. В нічний час ціни зростають майже в два рази. Крім того, можуть взяти додаткову оплату за багаж, запізнення чи перевезення домашніх тварин.  

 

Додатковий заробіток під час навчання

Підробіток під час навчання в ПольщіПрактично кожен другий студент протягом навчання займається підробітком. Як правило, більшість студентів починають працювати після першого курсу (коли минає адаптаційний період, звикають до міста, знають систему навчання у своєму вузі), проте багато хто знаходить роботу відразу. Можна працювати на вихідних, канікулах чи у вільний від навчання час. Як правило, студенти працюють в середньому 20 годин на тиждень. Найчастіше це робота у сфері послуг: кафе, ресторани, магазини, супермаркети тощо. Заробітна плата за годину становить 8-11 злотих, а подекуди й більше. Хорошим підробітком є також репетиторство, послуги няні. Варіанти є різні, і ті, хто хоче мати власні кошти, без проблем може знайти собі тимчасову або ж постійну роботу.

Ще однією можливістю є оплачувані практики та стажування. Практично кожен університет має бюро практик та кар’єр, куди студенти можуть звернутися і їм допоможуть знайти відповідне стажування або проходження практики відповідно до спеціальності. Більшість з них оплачувані, і якщо студент себе добре зарекомендує та проявить, компанії можуть запропонувати йому постійне працевлаштування. Такі стажування дуже часто стають хорошим початком успішної кар’єри. 

 

Літня мовна школа у Варшаві

подати заявку

10-ка кращих державних університетів
Знайти університет
10-ка кращих приватних університетів
Знайти університет
< Попередня Сторінка 0 з 0 Наступна >