Email: toposvita@gmail.com
Skype: toposvita
Графік роботи: Пн-Пт з 9:00 до 18:00
подати заявку

Часті запитання

Студентів-іноземців без проблем поселяють у гуртожитки. Єдина умова – вчасно подати заяву або ж заповнити відповідний формуляр. Ви можете обирати тип кімнати (як правило, це дво-,трьох- або чотирьохмісні кімнати). Чим раніше ви звернетеся з проханням про поселення, тим більше варіантів буде на вибір.
Практично кожен другий студент займається підробітком. Більшість студентів починають працювати після першого курсу (коли минає адаптаційний період, звикають до міста, знають систему навчання у своєму вузі), проте є багато таких, хто знаходить роботу відразу. Ви можете працювати на вихідних, канікулах або ж у вільний від навчання час.
Вступні екзамени, як правило, відсутні на більшості напрямках (виняток - медичні, музичні, художні чи творчі факультети). Деякі вузи проводять ще кваліфікаційну розмову, мета якої – визначити рівень володіння мовою, необхідний для початку навчання. Як правило, з іноземцями такі розмови відбуваються в режимі Skype.
Майже кожен вуз має кілька стипендіальних програм, які є доступними і для студентів з України. Умови отримання кожен університет встановлює свої, тому про деталі можна дізнатися на офіційних веб-ресурсах обраного ВНЗ.
Вагомою перевагою при вступі на магістратуру є той факт, що студенти мають можливість обрати іншу спеціальність, незалежно від напрямку, що вказаний в дипломі бакалавра.
Студент, який з поважних причин не зміг скласти екзамен (або здав його на двійку), має право перездачі під час наступної сесії. Допускається дві перездачі іспиту. У випадку, якщо студент не матиме зарахованої сесії, постає питання про його відрахування. Відрахований студент за певних умов має право поновитись.
Навчання в польських вузах можливе двома мовами: польською та англійською. В обох випадках при вступі потрібно знати мову навчання та мати відповідний сертифікат, що підтверджує знання мов: рівень польської має бути на рівні В1 (середній розмовний), англійської – рівень В2 (вище середнього).
Перші довгі святкові вихідні припадають на католицьке Різдво – з 20 грудня до 2 січня. Семестрові канікули розпочинаються 23 лютого і тривають до 1 березня. Початок літніх канікул – з 20 червня до 1 жовтня.

Іноземці, як і поляки, можуть обрати навчання на одній із форм:

  • Денна – навчання відбувається з понеділка по п'ятницю. Вихідні - субота, неділя та один день серед тижня, призначений на індивідуальне навчання;

  • Заочна – навчання проходить в суботу та неділю два рази на місяць протягом всього дня;

  • Вечірня – студенти навчаються з понеділка по п'ятницю після 16.00.

Ні, немає. Як державні, так і приватні вищі навчальні заклади мають однакову стандартну систему навчального процесу. Тип ВНЗ не має впливу на якість навчання чи престижність диплому. Після закінчення видається європейський диплом, який дає право працювати у всіх країнах Європи. Дипломи польських ВНЗ не потребують нострифікації в Україні (між Україною та Польщею підписана угода про спільне визнання дипломів).
Як правило, вступ до польських вузів передбачає володіння польською мовою на рівні не нижче В1 (середній розмовний рівень). Проте, багато вузів пропонують інтенсивні курси польської мови своїм абітурієнтам перед початком навчання, після закінчення якого студенти отримують необхідний рівень для того, щоб розпочати навчання.
Щоб отримати освітній рівень “бакалавр”, потрібно провчитися 3 роки; навчання на технічних спеціальностях триває 3,5 роки (після закінчення студенти отримують ступінь інженера). Навчання на освітньому рівні “магістр” на базі диплома бакалавра триває 1,5 - 2 роки. На деяких спеціальностях (медичні напрямки, право, психологія) не передбачений поділ на бакалаврат та магістратуру, студент вступає відразу на магістратуру і вчиться повних 5 років.
Навчання в польських вузах починається 1 жовтня. Навчальний рік поділений на 2 семестри: осінньо-зимовий (з 1 жовтня по 15 лютого) та весняно-літній (з 15 лютого до 30 червня). При вступі на магістратуру в деяких університетах є зимовий набір з початком навчання 1 березня.
Майже всі польські вузи мають лояльну систему оплат. Як правило, студенти можуть обрати, як вони хочуть оплачувати: всю суму за рік, за семестр або ж помісячно. Якщо Ви хочете платити відразу за рік, в такому випадку багато університетів дають знижку в оплаті, яка може коливатися від 2 до 15% від загальної вартості навчання.
В середньому рік навчання в приватному вузі обійдеться в 1100-1500 євро, в державному – 2000-2500 євро. На ціну впливає популярність університету, обраний напрямок та мова навчання.

Літня мовна школа у Варшаві

подати заявку

10-ка кращих державних університетів
Знайти університет
10-ка кращих приватних університетів
Знайти університет
< Попередня Сторінка 0 з 0 Наступна >