Email: toposvita@gmail.com
Skype: toposvita
Графік роботи: Пн-Пт з 9:00 до 18:00
подати заявку
Безкоштовне навчання в Польщі та стипендії

Безкоштовне навчання в Польщі та стипендії

    Вища освіта для іноземців в Польщі є платною. Для тих, хто хоче отримати освіту Європі та європейський диплом, але з певних причин не готовий оплачувати навчання, існують також різні можливості, які дозволяють частково або повністю покрити витрати на навчання. Далі коротко про них.

1. Навчання з Картою поляка

Навчання з Картою поляка    Якщо ви маєте Карту поляка (документ, який підтверджує приналежність до польського народу), то вважайте, що вам пощастило, адже її власники можуть навчатися в Польщі безкоштовно. Власники цього документу мають ті ж самі права, що й польські студенти, тобто навчання на бюджеті в державних вузах та отримання стипендії. Стипендії бувають різних видів, а їхній розмір залежить як від виду, так і від навчального закладу. 


    Власники Карти поляка можуть отримувати наступні стипендії:

 • соціальні;
 • спортивні (за досягнення в спорті);
 • за хороші результати в навчанні;
 • стипендії на харчування та проживання.

    Такі студенти вступають на загальній конкурсній основі разом з польськими громадянами. Для того, щоб бути зарахованим на бюджетне місце, потрібно мати хороший середній бал атестату (не нижче 10) та знати польську мову на рівні В1 (деякі виші вимагають знання на рівні В2). У випадку, якщо ви не проходите на державну форму, ВНЗ надає знижку 30% від загальної вартості навчання.


2Безкоштовне навчання з Картою побиту

навчання з картою побиту

    Наявність Карти побиту (ПМЖ) – документу, який підтверджує законність проживання на території Польщі, і дає значно ширший спектр прав, ніж віза, дозволяє також отримати безкоштовно освіту в державних вузах Польщі. Це документ єврозразка, який має юридичну силу на території всього Євросоюзу. Вона містить біометричне фото власника, адресу прописки, номер PESEL, зріст, колір очей та волосся. Документ видає воєвода (губернатор) того міста, де прописаний кандидат. 


    Отримати Карту побиту можуть:

 • особи, які протягом останніх 5 років проживали на території Польщі та мали Карту тимчасового побиту;

 • особи, які мають польське походження.

3. Стипендії вузів для іноземців

безкоштовне навчання в Польщі
    Якщо ж у вас немає польського коріння, то шанс отримувати стипендію все-таки є. Для іноземців передбачені наступні види стипендій:

 • Університетська стипендія – деякі вузи мають право встановлювати власні стипендії та знижки для іноземних студентів або взагалі звільняти з оплат. Є індивідуальні знижки, промо-акції, які проводяться за особистою ініціативою ВНЗ. Крім того, кожен іноземний студент може звернутися з проханням до ректора чи декана університету про знижку чи звільнення з оплат, якщо студент має певні фінансові труднощі. Для цього потрібно пояснити свої ситуацію і по можливості надати певні підтверджуючі ситуацію документи.

 • Стипендія польського уряду – призначається студентові на основі двосторонніх угод. Така стипендія звільняє з оплати за навчання,  крім того, студент отримуватиме щомісячну стипендію. Щоб отримати таку стипендію, потрібно звернутися із заявою до найближчого консульства Польщі.

   Кожного року ряд польських вузів надають по кілька безкоштовних місць для іноземців. Як правило, це 1-2 місця на факультет. Відповідно, конкурс великий, тому кандидат має мати високий бал атестату (або диплому), високий рівень знання мови та сильну мотивацію (до уваги беруться різні наукові заслуги та досягнення). Детальніше з процедурою вступу можна ознайомитися тут.

безкоштовне навчання в Польщі
    Можливість безкоштовно навчатися дають також різні стипендіальні фонди – як польські, так і міжнародні. Конкурси проводяться щорічно в різні терміни. Умови та строки встановлюють безпосередньо самі фонди, оголошуючи їх на своїх офіційних веб-сторінках. Найвідоміші серед них:

 • Erasmus Mundus Scholarships - міжнародна програма обміну, яка дає можливість поїхати до Польщі на один або два семестри та отримати диплом польського ВНЗ. Крім навчання на бюджеті, учасники отримують ще стипендію, яка покриває значну частину витрат під час перебування в країні.

 • Міжнародний Вишеградський Фонд (International Visegrad Fund) - програма, яка дозволяє студенту обрати навчальний заклад та спеціальність у будь-якому ВНЗ країн-учасниць фонду (Чехії, Словаччини, Польщі та Угорщини). За умовами фонду, кандидат може претендувати на стипендію на загальній конкурсній основі. Тривалість програми становить 1-4 семестри в залежності від обраної спеціальності.

 • Teraz Wroclaw - програма, заснована у 2006 р. міською владою та вищими навчальними закладами м. Вроцлав.  Діяльність проекту спрямована на залучення молоді з країн Східної Європи до навчання у вроцлавських вишах та спрощення процедури вступу для неї.  З початку створення у програмі взяли участь понад 1700 осіб, які успішно вступили, навчаються і закінчили вроцлавські ВНЗ.

 • Всесвітні студії (WorldWideStudies) - освітній проект, заснований фондом Віктора Пінчука, який пропонує підтримку молоді України для отримання магістерського ступеню в найкращих навчальних закладах світу. Для того, щоб виграти грант від фонду, потрібно виконати ряд вимог, основною з яких є те, що ви повинні гарантувати ваше повернення в Україну після отримання диплому та почати працювати за здобутим фахом.

    Отож, як бачите, безкоштовне навчання в польщі є цілком реальним. Головне, мати велике бажання та ентузіазм, адже отримати бажане місце мало кому вдається з першого разу. Тому використовуйте кожну нагоду та будьте впевнені у своїх силах!Літня мовна школа у Варшаві

подати заявку

10-ка кращих державних університетів
Знайти університет
10-ка кращих приватних університетів
Знайти університет
< Попередня Сторінка 0 з 0 Наступна >