Email: toposvita@gmail.com
Skype: toposvita
Графік роботи: Пн-Пт з 9:00 до 18:00
подати заявку

Вартість навчання

Сьогодні майже кожен знає, що навчання в Польщі дає цілу низку переваг: величезний вибір спеціальностей, новітні технології та потужна технічна база знань, різноманітні обмінні програми, можливість досконало вивчити кілька іноземних мов, а головне - отримання європейського диплому. Але чи доступне таке навчання? Чи не найголовнішим питанням, яке хвилює як батьків, так і майбутніх студентів, є вартість навчання. Тому розповідаємо вам.

Почнемо з того, що в останні роки все більше українських абітурієнтів стають студентами польських ВНЗ. Це пов'язано як і з бажанням виїхати за кордон і залишитися там, так і з дійсно конкурентними цінами на навчання. Багато людей, які не цікавилися питанням вартості навчання в Польщі, думають, що воно їм не по кишені, і навіть не розглядають такий варіант. Насправді, вчитися в Польщі не набагато дорожче, ніж в Україні, а якщо брати до уваги ще й перспективи, які студент отримує після закінчення європейського університету, маючи на руках диплом європейського якості, то тут не виникає жодних сумнівів у правильності вибору.

Звичайно, не можна назвати якусь одну конкретну суму, адже вартість навчання залежить від багатьох чинників, головні з яких тип ВНЗ, його престижність, популярність обраної спеціальності та мова навчання. Як і в Україні, в Польщі теж є державні та приватні вищі навчальні заклади, але з тією різницею, що рівень і якість навчання в них на однаковому рівні. Приватні навчальні заклади переважно орієнтуються на практичну сторону навчання, тому вони мають багату базу практики для своїх студентів. В середньому ціна за рік навчання в приватному виші Польщі починається від 900 євро, в державних - від 2 000 євро. Найдорожчі спеціальності - медичні, де вартість навчання починається від 7 000 євро в рік. Дорого також обійдеться навчання на творчих спеціальностях – танці, музика, режисура. Це пов’язано з тим, що лише кілька ВНЗ пропонують навчання на даних напрямках, а бажаючих завжди набагато більше, ніж місць. Варто ще врахувати наступне: навчання англійською мовою коштує майже вдвічі дорожче, ніж польською.

вартість навчання в Польщі

Практично всі університети Польщі дуже лояльні в плані оплати: ви можете виплачувати суму частинами кожного місяця, по семестрах або відразу за рік. У разі повної оплати за рік або півроку, багато вишів надають ще додаткову знижку (як заохочення) у розмірі 2-15% від загальної суми. Також, серед ВНЗ поширена практика знижок за навчання, які можуть бути як для всіх, так і індивідуальні. Наприклад, державні університети в Любліні (Люблінська Політехніка, Університет Марії Кюрі-Склодовської) надають знижку для студентів з України до 50%. В такому випадку вартість навчання в державному виші буде коштувати так само, як у приватному.

Проте це ще не все. Кожен університет має свій стипендіальний фонд. Студенти можуть отримувати стипендії різних призначень та за різні заслуги: стипендія ректора, для кращих студентів, за досягнення в спорті та науці, соціальна, разова стипендія. Її розмір і строки отримання встановлюються безпосередньо навчальним закладом.

Студенти, які навчаються в польських вишах, можуть ще й підробляти у вільний час. Так як студенти денної форми навчання мають право легально працювати в Польщі, то це ще один додатковий плюс. Роботу студентам знайти не складно, особливо у великих містах. Підробляючи, студент може самостійно себе утримувати і мати гроші на кишенькові витрати.

Ну і найцікавіше. Вчитися в польських вишах можна навіть безкоштовно. Така можливість є у всіх, хто має Карту поляка (документ, який підтверджує приналежність до польського народу). Власники Карти поляка мають такі ж права, як і польські студенти, тобто безкоштовне навчання в державних університетах у Польщі, а також отримання стипендії. В такому випадку студенти вступають на загальній конкурсній основі. У разі, якщо ви не проходите на безкоштовну форму навчання, університет надає знижку 30%.

Так що ж робити тим, у кого немає польських коренів? В такому випадку є різні стипендіальні програми та гранти для іноземних студентів. Кожного року університети Польщі надають безкоштовні місця на конкурсній основі. Серед критеріїв відбору - високий середній бал атестата (не нижче 10), добре знання англійської або польської мови і висока мотивація. Зважаючи на велику кількість бажаючих, конкурс досить великий, але якщо ви впевнені у своїх силах – варто спробувати.Літня мовна школа у Варшаві

подати заявку

10-ка кращих державних університетів
Знайти університет
10-ка кращих приватних університетів
Знайти університет
< Попередня Сторінка 0 з 0 Наступна >